نصب و راه اندازی چیلر قدم به قدم (بخش دوم)

3- پمپ ها در سیستم های گرمایش و سرمایش وتهویه مطبوع نقش بسیار مهمی دارند، بنابراین نصب و لوله کشی اینگونه دستگاهها باید با دقت و مطابق استاندارد انجام شود.

4- دراجرای لوله کشی رانش و مکش پمپ ها، لوله ها باید به نحوی نصب شوند که فلنج های پمپ تحت تاثیر نیروی گشتاور حاصل از وزن لوله ها یا تنش حرارتی قرار نگیرند. اتصال لوله های مکش و رانش پمپ ها باید با لرزه گیر و اتصالات انبساطی انجام شود.فلنج ها باید تراز و دریک راستا نصب شوند.درشکل(1)جزئیات نصب پمپهای سانتریفیوژی فونداسیون نشان داده شده است.لوله های ورود و خروج سیال با استفاده از آویز و تکیه گاه مناسب باید طوری مهار شوند که وزن لوله و اتصالات به پمپ منتقل نشود.

شکل1

5- درصورت نصب دو(یا چند)پمپ موازی در یک سیستم نصب شیر یکطرفه در لوله رانش مطابق شکل(1)برای هرپمپ ضروری است.

6- اجرای صحیح لوله کشی مدار اواپراتور چیلرها نقش بسیار مهمی درکارکرد آن دارد درصورتیکه مطابق شکل(2)پمپ اواپراتور در فاصله بین کلکتور برگشت آب از ساختمان و اواپراتور دستگاه قرار گیرد عملاً از ورود ذرات و رسوبات معلّق درشبکه لوله کشی به اواپراتور جلوگیری به عمل خواهد آمد. 

 

/ 3 نظر / 595 بازدید
علیرضا

با سلام در این روزها نمونه ای مثل شما کمتر به چشم می خورد سال هاست که شما را می شناسم یکی از افتخاراتی راکه با خود به یدک می کشم همانا همکاری چند ساله با شماست از روز هایی را که در یک محیط همکار بودیم تا آخرین روز کاری در بخش خدمات بعد از فروش همه و همه مملو از کسب دانش و معرفت بود. هرچند که امروز به صورت اتفاقی به سایت شما متصل شدم و حوشحالم که می توانم بعد از این نیز از دانش شما بهره ببرم . باقری پور

علیرضا حدادی

درود بر بزرگ مرد صنعت تاسیسات کشور و استاد مسلم چیلر. امیدوارم سالهای سال از تجربیات شما بهره مند شویم.

وحید

با سلام و احترام خدمت استاد عزیز جناب اقای دارابی با تشکر از مقالات ارزشمند از شما جناب اقای دارابی من کلی کتاب در مورد چیلر خریدیم ولی هیچ کدام از این کتاب ها کاربردی نیستن مثلا در هیچ کتابی بصورت تخصصی در مورد قطعات چیلر توضیح داده نمیشه مثلا اکسپنشن ولو کد های روی اون راستی چرا فیلم های تعمییراتی رو تو وبلاگ تون نمیزارین مثل یوتیوب